Ar internetas gali sužaloti vaikus?

Dažnai norime savo vaikais pasirūpinti tinkamai, vis dėlto dažnai net neatkreipiame dėmesį darome įtaką jiems. Šiuo metu populiaru kelti nuotraukas su vaikais, kurie dar nėra nuovokūs ir negeba patys pasirinkti. Interneto tiekėjai Vilniuje siūlo rinktis atsargiai, kada leisti vaikui pradėti naudotis internetu ir kiek laiko skirti šiam darbui. Penki.lt siūlo paslaugas, kurios gali padėti kontroliuoti interneto kiekį.

Kaip vaikus gali paveikti internetas?

• Priklausomybė – vienas iš baisiausių dalykų, kas gali nutikti vaikams. Socialiniai tinklai gali suteikti ne tik naudos, bet ir žalos vaikams. Mergaitės dažnai stebi modelių nuotraukas, kuriose moters paveikslas neturi priekaištų. Kai svarbu ne tik tai. Mergaitės nori, kuo greičiau užaugti. Berniukai dažnai mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus, kurie atima daug svarbaus vaikystės laiko. Vietoj to, kad vaikas bendrauti su kitais vaikais ar žaistų kieme, jie renkasi geriau būti prie kompiuterio. Pasitaiko atvejų, kai vaikas pamiršta viską, kas vyksta aplinkui.

• Interneto tiekėjai Vilniuje perspėja, kad vaikams būtina priežiūra ir dėmesys, kokias tikslai jie naudoja kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Penki.lt siūlo įsigyti interneto paslaugas, kurios padės kontroliuoti vaiko vartojimą internete. Taip pat venkite kelti nuotraukas vaikų. Tai nėra saugu ar naudinga pačiam vaikui. Vaikas, kurio nuotraukas yra socialiniuose tinkluose gali būti pažeistas.

• Menkas gebėjimas bendrauti. Vaikas, kuris daug laiko praleidžia internete negeba lengvai orientuotis bendraamžių rate. Kaip tik jie būna anti-socialūs. Dažnai pasitaiko, kad vaikas būna nelaimingas dėl to ir tampa dar labiau uždaresni, nesutaria su tėvais. Kad taip nenutiktų, svarbu kontroliuoti, kiek vaikas praleidžia laiko internete ir ką ten veikia. Interneto tiekėjai Vilniuje siūlo leisti vaikams naudotis vaikams, kai jie yra pasiruošę tam.

Interneto galia būti žalinga

Visi žmonės dažnai įsijungia internetą net nenutuokia, kiek tai gali padaryti žalos ne tik jiems, bet ir jų vaikams. Saugoti savo yra būtina, todėl net ir kontroliavimas šiuo atveju gali būti priimtinas iki tol, kol vaikas suvoks, ką reiškia internetas ir jame slypi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *