kokosinis čiužinys

Kaip pasiruošti naujam šeimos nariui?

Devyni mėnesiai laukimo atrodo pakankamai laiko pasiruošti naujo žmogučio atėjimui į gyvenimą ir šeimą, tačiau daugiausiai klausimų vis tiek iškyla tik paskutinėmis minutėmis. Kartais atrodo, kad jau viskas kaip ir padaryta, tačiau baisiausia, kad kažkas ims ir praslys pro akis. Juk negalima to leisit. Tad šįkart mes stengsimės padėti atrasti balansą – pateikiame atrinktą informaciją ir patarimus tiems, kurie ruošiasi naujo šeimos nario atėjimui.

Dėmesio koncentracija lovai

Kūdikis – nėra lėlė ar laikinas žaisliukas, kai nėra ką veikti. Tai mažas žmogus, kuriam reikės labai daug dėmesio, meilės ir rūpesčio. O kad šis ateitų laukiamas ir nepatirtų netikėto streso, jaunieji tėveliai stengiasi pasiruošti kiekvieną smulkmeną – nuo lovelės iki kambario interjero. Kalbant apie lovelę, daugeliui tėvų ramybės neduoda čiužinio klausimas. Kokį rinktis? Kas geriau – kokosinis čiužinys ar kimštas grikiais? Minkštas ir dengtas sojomis, o galbūt kaip tik poliuretanininis? Kaip išrinkti tą vienintelį, kai nežinoma, ar mažyliui šis bus komfortiškas?

Anot kūdikių lovelių ir čiužinių specialistų, pirmiausia atsižvelgti reikėtų į čiužinio storį ir dydį. Jis turėtų būti pakankamai tvirtas, tačiau tuo pačiu svarbus ir kietumas. Jei jau kalbėsim apie pasiruošimo darbus, tai svarbiausia, kad kambaryje jau būtų lovytė, į ją telpantis čiužinukas ir gera ventiliacija. Kalbant apie čiužinukus, grikinį siūloma rinktis jau paaugusiems mažyliams (maždaug nuo 1-erių metų).

Tėvų ir pediatrų numylėtiniu laikomas kokosinis čiužinys. Jo kietumas yra tinkamas, turi antialerginių savybių, kas jau daugeliui tampa didžiuliu privalumu. Tiesa, reikia labai atidžiai perskaityti čiužinukų sudėtį, nes šie negali būti klijuojami klijais. Jau geriu tuomet rinktis čiužinį, kuris yra poliuretaninis ir dengtas kokosų plaušu.

Kad nieko neliktų užmišta

Kai lovytė su čiužinuku kambaryje jau laukia iš ligoninės parvykstančio mažylio, pasirūpinkite kitomis mažesnėmis smulkmenomis. Nes lovytė nors ir pati svarbiausia, neatstos kitų dalykų. Yra keli daiktai, kuriais vertėtų pasirūpinti iš anksto. Tai higienos priemonės – pudros, sauskelnės, vonelė, šampūnai, natūralūs muilai, ausų ir nosies krapštukai, drėkinantys kremai.

Taip pat pasirūpinkite drabužėliais, nors sakoma, kad jų nereikia daug, o svarbiausia lovelė ir kokosinis čiužinys, na dar vežimas, drabužėlių komplektų reikėtų nors kelių. Jie turėtų būti susegami, pasiūti iš natūralių audinių, kuo švelnesni, kad nedirgintų jautrios kūdikio odos. Jei kūdikis gims žiemą, taip pat prireiks ir žieminių drabužėlių – kombinezono, kojinių, kepurėlių, pirštinių, batukų. Vienas patarimas – žieminiuose drabužėliuose siūlės geriau tegul būna išorėje, o ne viduje.

Pasirūpinkite saugiu, jaukiu ir maloniu kūdikio atėjimu į šeimą, tegul namuose bus viskas ko reikia. Taip pirmosios dienos netaps stresinėmis, o vaikas nejaus įtampos, sklindančios iš motinos dėl kelių pamirštų dalykėlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *