KAIP PRIŽIŪRĖTI SAVO IR VAIKŲ ČIUŽINIUS?

Nusipirkus naują čiužinį, dažnam kyla įspūdis, kad jo priežiūrai nereikia skirti laiko. Bet tai netiesa, nes neskiriant dėmesio valymui, galima sugadinti net ir geriausios kokybės čiužinį. Tačiau net skyrus netinkamą priežiūrą, jį taip pat galima ypač greitai padaryti nebetinkamą naudojimui. Vaikiški čiužiniai kaip žinoma, dar dažniau būna sušlapinti, o juk vaikui turi būti skirta ypatinga švara miegojimo zonoje, nenorint, kad tai pakenktų jo sveikatai.

Kokiomis taisyklėmis vertėtų vadovautis valant čiužinį?  

Pirmiausia, vertėtų nedrėkinti čiužinio dar labiau. Kartais tai gali būti neišvengiama, tačiau derėtų vis dėlto vengti šio valymo būdo. Kodėl? Nes juo daugiau paskleidžiami nešvarumai nei išvalomi, o vėliau tampa tikru iššūkiu išdžiovinti čiužinį. Kai kurie būna skirti apsisaugoti nuo drėgmės, todėl vertėtų jais iš anksto pasirūpinti, kad nereiktų keisti viso čiužinio dėl įkyraus kvapo.

Vis dėlto sušlapus jam, neverta pasimesti, kadangi yra variantų, kaip jį galima išdžiovinti. Vienus iš jų, labiausiai rekomenduotinas, tai drėgmę panaikinti išnešus čiužinį į lauką. Aišku, diena turi būti saulėta ir šilta. Vis dėlto Lietuvoje įprasta, kad tokių dienų nėra daug. Tada rinktis vertėtų – plaukų džiovintuvą.

Vaikiški čiužiniai taip pat lengvai išvalomi dulkių siurbliu. Tai puikiai tinka kasdieniniam valymui, kadangi nors               mūsų akiai nematomi dalykai – dulkių erkutės ar negyva oda kaupiasi ne tik ant patalynės, bet čiužinyje. Žmonės turintys jautresnę odą, gali patvirtinti, kad niežėjimas ir paraudusi oda – yra dažnas rezultatas nevalomų čiužinių. Ką jau kalbėti apie vaikus, kurie šie laikais tampa vis jautresnis bei alergiški ne tik maistui, bet ir tam tikru gyvenimo būdui.

Vienas iš galimų valymų būdų yra mišinys su soda. Sumaišius ją su vandeniu, reiktų užtepti šį mišinį ant čiužinio ir palikti 1 – 2 valandoms. Vėliau šiam mišiniui nudžiūvus, jis lengvai nusivalo arba jį paprasčiausiai galima išvalyti su dulkių siurbliu. Vaikiški čiužiniai ir ši priemonė – puikus duetas, kadangi lengvai pasiekiama švara.

Šie pasiūlymai turėtų palengvinti kasdieninį valymą ir suteikti naują švaros jausmą. Miegas – vienas iš svarbiausių energijos šaltinių, būtent todėl vertėtų deramai pasirūpinti patalynę, lovos rėmu, čiužiniu. Tai neatskiriama nuo pat vaikystės ir yra vienas iš svarbiausių augimo veiksnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *