vaikų kambario baldai

Kokius baldus rinktis vaikų kambariui?

Namai – tai vieta, kur norisi ne tik funkcionalumo, bet ir praktiškumo. Ši taisyklė galioja visose būsto erdvėse – ar tai bus virtuvė, svetainė, miegamasis ar vaikų kambarys. Kalbant apie pastarąjį variantą, vaikų kambariui vertėtų skirti daugiau dėmesio. Kokius baldus rinktis vaikų kambariui, kad toje erdvėje vaikams būtų ne tik gera ilsėtis, bet ir leisti laisvą laiką?

Lova – pagrindinis akcentas

Jei pirmiausia galvojate apie kambario spalvinę gamą, mes siūlytume daugiau dėmesio skirti lovai. Vienvietės ar dviaukštės lovos, minimalaus klasikinio dizaino ar modernios. Variantų galima rasti labai įvairių. Vaikų kambario interjere lova yra labai svarbi dalis, be to, be šio baldo patalpa prarastų ir savo prasmę.

Ieškant tinkamiausios lovos vaikų miegamajam vertėtų atsižvelgti į turimą kambario plotą. Jei kambariu dalinsis du vaikai, lovas vertėtų rinktis mažesnes, kad šios neužgožtų visos erdvės ir statyti jas skirtingose pusėse. Tačiau čia iškyla problema, jog vaikams paaugus lovas gali tekti keisti, nes jos bus tiesiog per mažos. Šiai ir mažo ploto problemai spręsti siūloma rinktis kelių aukštų lovas. Dviaukštės lovos puikiai pasitarnaus norint iki pilnumos išpildyti mažos erdvės interjerą – jos neužims daug vietos, be to yra funkcionalios, praktiškos. Dažnai vaikams dviaukštė lova tampa tikra atrakcija.

Jei kambaryje vaikas gyvens vienas, tada galima apsvarstyti interjero dizaino klausimus išsamiau. Atsižvelkite į vaiko lytį, o pagal tai rinkitės spalvinę paletę ir dekoracijas. Itin modernus ir praktiškas variantas rinktis lovos ir stalo rinkinį. Lova montuojama antrame aukšte, o po ja įtaisomas rašomasis stalas bei lentynos. Tokiu atveju didesnė kambario erdvė paliekama žaidimų zonai.

Rašomasis stalas ir kiti atributai

Kai vienvietės ar dviaukštės lovos dizainas jau pasirinktas, vertėtų atkreipti dėmesį į rašomojo stalo pasirinkimą. Vaikų stuburas pastaruoju metu itin linkęs iškrypti, todėl šių kambario baldų pasirinkimas turėtų būti labai atidus. Būtina atsižvelgti ne tik į stalo ir kėdės dizainą, bet ir į jo aukštį, kuris privalo būti pritaikytas prie vaiko ūgio. Jei pasirinksite aukštesnį stalą, tuomet kėdė privalo turėti paaukštinamąją funkciją. Taip pat galima rasti „augančius“ stalus, kurių aukštis gali būti reguliuojamas atsižvelgiant į vaiko ūgį. Netinkamai parinkti ar nepatogūs baldai gali paskatinti sveikatos problemas, todėl labai svarbus atidumas. Nebijokite konsultuotis ir taip atrasti sau tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *