vaikiškos prekės

Kurkite kartu su vaikais – naudos bus abiem pusėms

Vaikai namuose yra kūrybingosios sielos, užvedančios visus šeimos narius veikti kartu. Jie vienija ir skatina bendrauti ir bendradarbiauti. O svarbiausia – jie skatina žaisti ir kurti. Juos traukia įvairios vaikiškos prekės – spalvingos kortelės, žaidimai, žaislai. Jiems įdomu išnagrinėti kaip viskas veikia, tačiau suaugusieji dažnai numoja į šiuos vaikų poreikius ranka. Taip būti neturėtų. Pateikiame kelias priežastis, kodėl Jums vertėtų pabandyti įsiklausyti į mažųjų norus ir poreikius, o taip pat pateikiame kelis veiklų pasiūlymus, kurie galėtų būti įdomūs, ne tik vaikams, bet ir jų tėvams.

Skirkite dėmesio vaikams

Daugeliui jaunų tėvų atrodo, kad šiek tiek paaugę vaikai turėtų mokytis išmokti leisti laiką vieni. Tad per daug dėmesio į tai, kad jie nenori žaisti vieni nekreipia dėmesio. Be to, visi tie žaidimai suaugusiems atrodo nuobodūs, neįdomūs, galų gale vaikiški ir neduodantys jiems jokios apčiuopiamos naudos. Tačiau iš tiesų nauda yra. Žaidžiant kartu su savo mažyliams stiprinamas tarpusavio ryšys, gerinami šeimos santykiai, be to, stiprinamas vaikų psichologinis atsparumas.

Nepabijokite nupirkti vienos ar kitos vaikiškos prekės, kurios staiga panoro Jūsų mažylis. Net jei tai, iš pažiūros, yra visiškai Jums neįdomus, lavinamasis žaidimas. Vaikams jie padeda ugdyti savo motorinius, kalbinius ir kitus susijusius gebėjimus. Taip jie auga, pažįsta juos supantį pasaulį, o svarbiausia – mokosi. Skirkite jiems daugiau dėmesio ir užsiimkite kartu su jais. Tai Jus suartins, o be to, tai gali virsti ir smagia šeimynine tradicija. Pavyzdžiui, šeštadienio šeimos stalo žaidimų popietė.

Ką veikti su vaikais?

Apeinant stalo žaidimus, gali kilti klausimas, ką dar galima su vaikais nuveikti. Pateikiame Jums kelis smagius pasiūlymus, lavinančius ne tik vaikų kūrybingumą, bet ir Jūsų loginį ir kūrybinį mąstymą. Be to, kelios naujos vaikiškos prekės tikrai nepakenks.

• Traukite iš spintos dviračius, riedučius, paspirtukus ir visas turimas nešiojamas transporto priemones. Važiuokite į parką ar tiesiog į kiemą ir praleiskite popietę aktyviai. Mokykitės važiuoti riedučiais kartu su vaikais. Taip ir jiems patiems bus drąsiau ir smagiau mokytis;
• Spardykite, mėtykite ar žaiskite spėlionių žaidimus su kamuoliu. Tokie žaidimai leis geriau pažinti vienas kitą, o vaikams suteiks daugiau džiaugsmo;
• Pieškite, tapykite ir dekoruokite senus daiktus. Leiskite vaikams kurti pasitelkus nenaudojamas daiktus, pavyzdžiui, senas išaugtas kelnes ar pilkas sandėliuko sienas. Duokite jiems dažų ir parodykite pavyzdį. Kurkite kartu su jais;
• Įvairūs stalo žaidimai, skirti logikai, atminčiai ir reakcijoms gerinti taip pat dažnai įtraukia ir vaikus, ir suaugusius, o naudos turi abiem pusėms.

Nebijokite pasitelkti įvairiausių metodų. Ne tik užimsite savo vaikus jiems naudinga veikla, bet taip pat ir patys pagaliau nors valandėlei pamiršite visus dienos rūpesčius ir nebaigtus darbus. Atsipalaiduoti yra labai svarbu, tačiau dar svarbiau yra praleisti nors kiek laiko su šeima. Niekada to nepamirškite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *