antspaudai

Paprastas būdas atitraukti vaikus nuo kompiuterio ekrano ir pažadinti jų kūrybiškumą

Šiuolaikiniai vaikai užimtumu nesiskundžia, o geriausia veikla – išmaniajame telefone arba planšetėje esantys žaidimai bei animaciniai filmai. Visa diena praleista „įlindus“ į telefono ar planšetinio kompiuterio ekraną atrodo nieko neišskirtinė, tačiau tėvams labai greitai virsta dideliu galvos skausmu. Kuo dar užimti vaiką, kaip pažadinti jo kūrybiškumą, kad išmanusis telefonas netaptų pagrindiniu veiklos objektu?

Yra daug būdų, kuo sudominti vaikus, tačiau šiandien jie užgožiami technologijų. Vienas jų – antspaudų gamyba namų sąlygomis. Kaip tokią priemonę pasigaminti patiems ir kuo šie antspaudai yra įdomūs?

Kyla klausimas iš ko juos gaminti ir kaip jie padės lavinti vaiko vaizduotę?

Atsakymas gana paprastas – medžiaga iš ko namų sąlygomis pagaminti linksmus atspaudus yra visiems puikiai pažįstama daržovė – bulvė. Šią galime rasti bene kiekvienuose namuose. Tačiau aktualiau jos panaudojimas. Bulvė yra patogiausia daržovė norint pagaminti ką nors linksmo. Vaikus įtrauks tai, kad iš bulvių galima išpjaustyti bet ką – nuo geometrinių formų, raidžių ar skaičių iki gamtos elementų. Tokie žaidimai su daržovėmis vaikams padės mokytis pažinti formas, gamtos detales, be to, veiks raminančiai, nes tokie užsiėmimai įtraukia tarsi dailės terapija.

Ką veikti prisigaminus įvairių formų atspaudų? Jei vaiko kambarys nėra iki galo dekoruotas, galima leisti vaikui padaryti tai pačiam. Paskiriant vieną laisvą sieną, naudojantis namų sąlygomis pagamintomis formelėmis ir pasitelkus dažus. Antspaudai tokiose situacijose puikiai tiks. Žinoma, yra ir daug kitokių būdų, kaip dar panaudoti pasigamintas formeles. Juk ką gali žinoti, galbūt iš tokių smagių žaidimų ateityje išaugs didis menininkas ar talentingas biuro darbuotojas!

Tai puikiai tiks prieš šv. Kalėdas pakuojant dovanas ir norint pagyvinti dovaninį popierių. Taip pat gaminant rankų darbo atvirukus. Jei atspaudus pagamintumėte su skaičiais ar raidėmis, vaiką įtrauktumėte mokydami paprastos aritmetikos ar dėliojant žodžius ir mokantis skaityti. Tai ne tik lavintų vaiko vaizduotę, bet ir loginį mąstymą, o įtrauktų tarsi paprastas žaidimas.

Lavinti vaikų kūrybiškumą šiais laikais itin aktualu. Kūrybiškumas tampa varomąja jėga šiuolaikinėje visuomenėje, o vaizduotė – pagrindinė darbo priemonė. Todėl svarbu nepamiršti, kad vaikams reikia netradicinių užimtumo sprendimų jau nuo mažų dienų, o tokiu būdu bus lengviau atitraukti juos nuo technologijų ir išmokyti kažko naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *