lovos vaikams ne visada reikšmingiausias miegamojo elementas

Sukurkite vaikams asmeninę žaidimų aikštelę jų miegamajame

Stilingas, jaukus ir patrauklus vaikų miegamasis – dažniausiai yra pagrindinis jaunų tėvų tikslas. Tačiau tokį jį įrengti nėra labai lengva, ypač jeigu neturite pagrindinių interjero elementų derinimo pagrindų. Atrodo, nieko čia per daug nereikia, kad mažųjų kambarys būtų jaukus ir patogus. Visgi, kai prieinama prie lovos vaikams pasirinkimo, užduotis šiek tiek sudėtingėja. Tad šįkart mes pateikiame kelis esminius vaikų kambario ir pasirinkimo kriterijus, kad uždavinys taptų kuo paprastesnis, o vaikų kambarį žaismingai įrengtumėte lengvai ir paprastai.

Ko vaikų kambaryje labiausiai reikia?

Žinot ko? Labiausiai čia reikia plano ir strategijos jį kuriant. Kai yra planas ir šiokia tokia strategija, viskas tampa daug paprasčiau. Mūsų siūlymas – formuoti kambario dizainą specialiomis funkcinėmis zonomis. Nors tai dažniausiai taikoma svetainės interjerui, vaikų kambaryje irgi pravers.

Dažniausiai mažųjų kambaryje išskiriamos kelios funkcinės zonos, kurios dar dažnai priklauso ir nuo vaikų amžiaus. Išskyrėme kelias.

 • Vaikai iki 7 metų – reikia poros funkcinių zonų. Tai poilsio ir žaidimų zonos.
 • Vaikai nuo 7 metų – reikalinga poilsio, laisvalaikio ir darbo zonos.

Ko kiekvienai zonai reikia? Dažniausiai didžiausias poreikis yra:

 • patogios ir funkcionalios lovos vaikams;
 • spinta ar komoda drabužiams;
 • lentynos žaislams ir kitiems daiktams;
 • rašomasis stalas ir kėdė darbui;
 • dekoraciniai elementai.

Žaismingo ir funkcionalaus interjero kūrybos procesas

Palengvindami kūrybinę užduotį, suformavome Jums pagrindinius žingsnius. Kaip, nuo ko pradėti ir ką kur dėti – viskas trumpame kūrybinio proceso žingsnelių sąraše.

 • Pasirinkite spalvas. Nebandykite galvoti stereotipiškai – kas mergaitiška, o kas berniukiška. Šiandien geriausia stengtis to vengti. Tad jeigu kambaryje mėlyna spalva atrodo gražiai, tai ją ir rinkitės.
 • Išdažykite sienas. Viena jų gali būti ir balta ar kitokios spalvos. Jei vaikas nėra didelis (iki 7-erių metų). rinkitės švelnias, labiau pastelines spalvas, kad jos neerzintų vaikų psichikos.
 • Lovos vaikams pasirinkimas. Iki 5 metų geriausia, kad šios turėtų apsauginę tvorelę. Namuko formos, ar dviem atžaloms dviejų aukštų vaikiškos lovos, viskas priklauso nuo to, kokio tipo norite įrengti kambarį. Žaismingas interjeras privalo turėti daug stilingų ir vaikišką džiaugsmą aktyvinančių detalių. Tad nebijokite animacinių herojų lipdukų, piešinių ant sienų ir netradicinių formų lovų.
 • Spintelės – rinkitės ką nors, ką būtų galima nesunkiai atnaujinti vaikams paaugus,. Tad jos gali būti modulinės, keičiamos formos. Svarbiausia, kad tai būtų ne tik funkcionalu, bet ir patogu.
 • Nepamirškite minkštų kilimų ir dėžių žaislams. Ant kilimo vaikams bus gera leisti laiką, nes šaltos grindys nevėsins pėdučių, o dėžės žaislams padės po truputį mokytis tvarkos kambaryje.

Žaismingam interjerui labai svarbu nebijoti eksperimentuoti, bet tuo pačiu atsižvelgti į psichologinius aspektus. Patiems mažiausiems kenks ryškios spalvos, o didesniems reikės ne tik daugiau erdvės judėjimui, be tir kuo daugiau elementų kūrybiškumui lavinti. Tegul kambarys bus suskirstytas į kelias zonas. Ten kur stovės lova, aiškiai bus poilsio vieta, ten kur stalas – darbo zona, o ten kur žaislai – žaidimų. Toks skirstymas leis ne tik lengviau įrengti kambarį, bet ir mokys vaiką laikytis tam tikros tvarkos nuo pirmų dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *