vaiku kambario interjeras

Šviestuvai vaikų kambaryje: kai už jaukumą svarbiau regėjimo išsaugojimas

Vaikų kambarys paprastai tėvams asocijuojasi su daugybe žaislų, vaikiška lovele, dailiomis sienomis, išdažytomis švelnia mėlyna ar rožine spalva, priklausomai nuo to, ar ten gyvens mergaitė ar berniukas. Tačiau dažnai pamirštama, kad gražiam ir patogiam jų atžalų augimui reikalinga ne vien jauki ir spalvinga erdvė. Užvis bet kokį išskirtinį vaikų kambario dizainą svarbiau yra sveikatai nekenkianti aplinka ir šviesa čia atlieka išties didelį vaidmenį. Nuo to, koks šviestuvas pasirenkamas ir kur jis pastatomas arba primontuojamas priklauso, ar vaikas žais, skaitys, pieš gerai apšviestoje erdvėje, ar krentantis šešėlis ilgainiui gadins jam regėjimą.

Užtikrinkite pakankamą šviesos kiekį

Planuojant vaikų kambario interjerą, reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių, pomėgius. Taip pat reikia nepamiršti, kad remontas ar nauji baldai bei šviestuvai mažųjų kambaryje tikriausiai bus keičiami kas kelis metus ar dar rečiau, todėl nereikėtų susigundyti vienadienėmis madomis, nepraktiškomis formomis ar pernelyg vaikiškais, spalvingais šviestuvų gaubtais. Kur kas protingiau būtų rinktis universalesnį, tam tikrą funkciją atliekantį šviestuvą, kurio dizainas tiktų ir vaikui augant. Vargu, ar paauglys berniukas norės matyti savo kambaryje šviestuvą, su mašinėlių dekoracijomis. Tad prieš įsigydami lempas, kurias statysite ar kabinsite savo atžalos kambaryje, apgalvokite, kas kiek laiko galėsite atnaujinti jo erdvę, pakeisti šviestuvą. Jeigu atsakymas bus kas 5 ar daugiau metų, verčiau ieškokite universalių šviestuvų variantų.

Šviestuvas kambaryje: pakanka vieno ar reikia kelių?

Kokį šviestuvą rinktis mažojo kambariui? Klausimo atsakymui įtakos turi ne tik vaiko lytis. Kur kas svarbiau yra tinkamai pasirinkti šviestuvo tipą, o ne jo gaubto spalvą. Šviestuvų salono „Ekoliumenas“ atstovų teigimu, vaiko kambaryje geriausia derinti bendrą ir funkcinį apšvietimą. Pagrindinis, didžiąją erdvės dalį apšviečiantis šviestuvas paprastai yra pakabinamas patalpos viduryje. Jo nereikėtų pernelyg žemai nuleisti, tačiau ir tvirtinti prie pat lubų nėra gera išeitis, nes tada ryškiausiai šviesa kris aukščiau, negu vaikas ruošia namų darbus, žaidžia ar skaito. Ne ką mažiau svarbus ir funkcinis apšvietimas. Tarkime, ant rašomojo stalo rekomenduojama pastatyti stalinį darbo šviestuvą. Jų pasirinkimas vaikų kambariui dabar yra išties didelis. Tuo lengva įsitikinti apsilankius svetainėje ekoliumenas.lt. Gera mintis prie lovos, sėdmaišio ar kitur pritvirtinti kryptinius šviestuvus. Nors jie neatstos pagrindinės šviesos, ryškumą tikrai sustiprins.

Kodėl svarbu geras apšvietimas?

Specialistai, turbūt, sakytų, jog tai kvailas klausimas. Visgi, atsakymą reikėtų žinoti visiems tėvams: nuo kambario apšvietimo ir šviesos lygio priklauso, ar jų atžalos regėjimas nebus sugadintas. Mokydamasis ar žaisdamas prietemoje, erdvėje, į kurią krenta šešėlis, vaiko akims daroma neigiama įtaka. Tai reiškia, kad aiškiai nematydamas raidžių ar tam tikrų detalių, jis į jas žiūri iš arčiau, ilgesnį laiką, vadinasi įtempiami akies raumenys, šviesa į per tinklainę praeina prasčiau ir galiausiai regėjimas suprastėja. Tėvų taupymas ir tai, kad šviestuvas vaiko kambaryje pasirinktas netinkamas (arba jis pastatytas/ pakabintas blogoje vietoje), lemia išlaidas akiniams, kuriuos jų atžala turės nešioti visą gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *