kūdikio lovelė

Vaiko miegamoji vieta: lova, čiužinukai ir barškučiai

Kiekvienas iš tėvų gali patvirtinti, kokia palaima yra miegantis vaikas – pagaliau namai nurimsta, galima atsipalaiduoti ir skirti šiek tiek laiko sau. Tačiau, kad taip atsitiktų, būtina tinkamai paruošti miegamąją vaiko zoną, kad viskas: čiužinukai, parinkti žaisliukai ir drabužiai leistų jam kuo greičiau užmigti.

Lova

Šio baldo pasirinkimas daugiausia priklauso nuo vaiko amžiaus. Jei jis jau kiek ūgtelėjęs, didelė tikimybė, kad jis pats norės prisidėti prie lovos išsirinkimo. Kol mažasis dar kūdikis, šis sprendimas paliekamas tėvams. Patartina lovą rinktis su atkaltėmis: aktyvus vaikas negalės iškristi ar išlipti iš jos, tad leis lengviau tėvams atsipūsti. Jau paaugusiems vaikams galite parinkti jų mėgstamus veikėjus, sportinius automobilius kaip lovas. Sulaukus paauglystės patartina jau pirkti tokią, kuri tinka ir suaugusiems.

Čiužinukai

Tai bene svarbiausia dalis. Nesvarbu, kokia graži bus lova, jei čiužinys, ant kurio miega vaikas bus nepatogus, turėsite kas kelias valandas vėl jį migdyti. Nepatogiai miegant, mažasis dažnai atsibus, jam taip pat gali nutirpti galūnės, kas yra gana skausminga. Tai vaiką išblaškys, jis negalės dar bent 30 minučių užmigti, pažadins jus, o kitą dieną bus nepailsėjęs. Todėl aktualu pasirinkti čiužinį, kuris gerai atitiktų vaiko poreikius: ar jam svarbu pailsinti raumenis, ar reikia čiužinio, kuris tiktų alergiškiems vaikams.

Kitos detalės

Ar jums atrodo, kad užtenka tinkamai parinktos lovos ir čiužinio? O ar patys tuo džiaugtumėtės? Vaiko miegamajai vietai aktualu, kad būtų užtrauktos užuolaidos (ar kiti langų uždengimai, esantys namuose). Taip galėsite užtikrinti, kad nakties metu vaiko nepažadins sužibęs žibintas gatvėje ar pravažiuojantis automobilis.

Jei vaikas kol kas dar bijo tamsos, galite kambaryje palikti ir naktinę lempelę. Ji taip pat leis patikrinti, ar vaikas užmigo nedegant visos šviesos. Pasirūpinkite, kad čiužinukai būtų apvilkti, o vaiką liestų patalynė iš natūralių audinių.

Taigi norint pasirūpinti vaiko miegu, aktualu pasirūpinti skirtingomis detalėmis, darančiomis įtaką vaiko miegui. Tarp šių detalių yra ne tik lova ar čiužinys, tai ir langų uždengimai, apšvietimas, patalynė. Svarbu, kad vaikas pats suprastų, kaip jo organizmas reikalauja miego, tada ir geriau klausys einant miegoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *