naktinės užuolaidos

Vaikų ramiam miegui – naktinės užuolaidos

Jau baigiate įrengti savo vaikų kambarį? Jau išrinkta lova, čiužinys, nusprendėte, kur bus poilsio zona, o kur vaikas galės žaisti ar mokytis? Liko tik viena detalė: langų uždengimas, kuris apsaugos jūsų vaiką nuo žalingų saulės spindulių ir nepageidaujamų praeivių žvilgsnių. Tai galėtų būti dieninės ar naktinės užuolaidos.

Naktines užuolaidas verta kabinti

Žinoma, nakčiai skirtas langų uždengimas geriausiai veiks nakties metu, nes galės sulaikyti ne tik besileidžiančios saulės, pakilusio mėnulio, bet ir gatvėje šviečiančių žibintų šviesas. Taip galėsite būti užtikrinti, kad jūsų vaikas ramiai išsimiegos – visgi moksliškai patvirtinta, kad geriausias miegas yra tamsioje patalpoje.

Tačiau šias užuolaidas verta naudoti ir dienos metu. Jei ketinate vaiką migdyti dienos metu, bus daug lengviau prikalbinti jį miegoti ir užmigdyti, jei kambaryje bus tamsu, o ne plieks saulės spinduliai. Tad verta šias užuolaidas pasirinkti ne tik nakčiai, bet ir dienos metu. Jei nenorite, kad būtų labai tamsu, galima rinktis ir tarpines užuolaidas.

Nepamirškite, kad vaikų raidai būtina saulės šviesa, todėl jei namuose turėsite tik naktines užuolaidas, jas turėsite laikyti bent pusiau atitraukę dienos metu.

Kaip išsirinkti?

Kaip ir kiti langų uždengimai, naktinės užuolaidos yra ganėtinai įvairios: tiek medžiagų, tiek spalvų pasirinkimu. Dėl to galite neabejoti, kad lengvai rasite, kaip jas pritaikyti prie vaikų kambario interjero.

Šiek tiek dar apie savybes: jei norite, kad užuolaidos dar sulaikytų ir šilumą, suteiktų bent kiek garso izoliacijos, rinkitės storesnę ir sunkesnę medžiagą. Plonesnės puikiai tiks ramesniuose rajonuose, kai reikia daugiau saugotis nuo šviesos, o ne triukšmo.

Dėl spalvų: žinoma, turite visišką teisę pasirinkti pačias įvairiausias spalvas ir raštus, kokie tik jums patinka. Tačiau įvertinus mokslinius tyrimus, buvo pastebėtas, kad geriausios spalvos yra šiltos, kurios skatina vaikų bendravimą (ypatingai, jei tai geltona ar oranžinė). Nesistenkite tilpti į stereotipinius rėmus: vaikų kambarys tikrai neturi būti tik rožinis ar žydras.

Naktinės užuolaidos – vienas iš būtinų interjero detalių vaiko kambaryje. Pasirūpinkite, kad vaiko neakintų šviesos spinduliai, kad jis galėtų ramiai išsimiegoti ne tik naktį, bet ir dieną!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *