Vaikystės nuotykiai prasideda nuo lovos

Vaikai nuo pat vaikystės turi būti skatinami kūrybingumo, todėl jiems svarbu matyti tinkamą pavyzdį. Pradėti galima besiruošiant kūdikio atėjimui į pasaulį, kadangi jam dažniausiai skiriama atskira erdvė namuose. Kambarys turi būti spalvotas, bet kartu ir šviesus, o baldai taip sukuriantys tam tikrą atmosferą. Vaikiška lova gali tapti įrankiu, kuriant kitokį požiūrį į vaiko kambarį.

Lova, kurioje augama:

  • Be paaukštinimo. Įprasta lova būna aukštesniame lygyje nei grindys, tačiau modernus požiūris ir saugumo aspektas leidžia į vaikišką lovą pasižiūrėti kūrybingiau. Lova namelis ar palapinės motyvas gali sukurti malonią aplinką miegui ir žaidimams po jo. Jei mažyliui vis dar reikia, turi būti lovos rėmai, kad ir nuo čiužinio nebūtų galima nukristi.
  • Svarbiausia – nuotykio elementas. Kur jei ne vaikų kambaryje turi tvyroti linksma nuotaika? Todėl lovelė gali būti antrame aukšte, o vietoj įprastų kopėčių padarytas kalnelis, kuriuo galima linksmai nusileisti. Jei vaikas vienturtis nebūtina turėti dvi lovas skirtinguose aukštuose. Pirmajame aukšte galima įrengti žaidimų aikštelę ar įkurti jaukią atmosferą pasisėdėjimui su mažyliu.
  • Vaikiška lova neturi ir baigtis tuo. Galima sukurti lovos pratęsimą į žaidimų aikštelę. Vaikas tik atsikėlęs galės kibti į darbus ir tęsti neužbaigtus žaidimus. Kiekvienam tėveliui svarbu palanki erdvė vaiko augimui, o su kuo jei ne su žaidimais jie užauga? Taip pat nereiktų pamiršti, kad knygos ir jose slypinčios pasakos prisideda prie augimo, todėl kambaryje būtina įrengti knygų lentyną.
  • Sukurti dar daugiau erdvės nuotykiams, galima įmontuojant lovą į sieną. Tai vis dėlto tinka tik namams, kuriuos ruošiamasi iš anksto. Reiktų ir storesnės sienos šiam planui įvykdyti, tačiau taip sukuriama daugiau erdvės grindims.

Įprastas vaikiško kambario išplanavimas gali tikti ne visiems tėveliams, todėl semtis idėjų galima internetiniuose puslapiuose. Kuo kūrybingiau į tai bus atsižvelgiama, tuo vaikui bus kuriami smagesni vaikystės prisiminimai. Vaikiška lova gali tapti įvadu į žaidimų aikštelę ar būti palapinės ar rūmų formos. Jei vaikas jau sugeba pats nuspręsti, kas jam tinkamiausia, jis pats gali tapti interjero dizaino kūrėju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *